VOLNÝ ČAS ŽÁKŮ

Během školní docházky je o žáky naší školy všestranně postaráno. Škola jim dává možnost vyžití ve všech směrech. Např. sportovní, které je dostupné přímo u školy, kde mají děti k dispozici víceúčelové hřiště s plastovým povrchem. Zájemci o výpočetní techniku mohou i v odpoledních hodinách své dovednosti v počítačové učebně. Téměř celá škola je pokryta volným nezabezpečeným bezdrátovým internetem.
        Řada zájmových kroužků umožňuje dětem rozvoj např. v tanci, malování, společenských hrách, ... V poslední době je velmi populární keramika, neboť  ve škole je také keramická dílna s vypalovací pecí. Pedagogové školy nacvičují s dětmi pravidelně veřejnou vánoční besídku, která má již mnohaletou tradici.
        Škola organizuje každoročně mistrovství republiky v malé kopané, žáci se účastní celostátních her pro sluchově postižené, okresních sportovních lig, mezinárodního turnaje v kopané, dopravních soutěží mj. v Maďarsku. Naši žáci patří mezi nejlepší, dosahovali a dosahují výborných výsledků. Pro žáky 7.-9. tříd každoročně škola pořádá lyžařský výcvikový kurs. Tradici má i letní sjíždění řeky Moravy na kánoích a raftech - expedice Morava. Pravidelně se účastníme i počítačové soutěže ve Valašském Meziříčí.
        Při naší škole je zřízen nadační fond, díky kterému jsou financovány různé nadstandardní akce, např. ozdravné pobyty u moře pro děti a jejich rodiny. Navštívili jsme již Španělsko, Řecko, Itálii a Chorvatsko.