VOLNÝ ČAS ŽÁKŮ

Během školní docházky je o žáky naší školy všestranně postaráno. Škola jim dává možnost vyžití ve všech směrech. Např. sportovní, které je dostupné přímo u školy, kde mají děti k dispozici víceúčelové hřiště s plastovým povrchem.

K dispozici je menší venkovní bazén i hřiště pro menší děti.

Zájemci o výpočetní techniku mohou i v odpoledních hodinách své dovednosti v počítačové učebně. Celá škola je pokryta volným nezabezpečeným WIFI internetem.

Řada zájmových kroužků umožňuje dětem rozvoj např. v tanci, malování, společenských hrách, ... V poslední době je velmi populární keramika, neboť  ve škole máme také keramickou dílnu s vypalovací pecí.

Pedagogové školy nacvičují s dětmi pravidelně veřejnou vánoční besídku, která má již mnohaletou tradici.

Při škole funguje sportovní oddíl. Spolu se školou organizuje každoročně mistrovství republiky v malé kopané, atletický den města Kyjova, žáci se účastní celostátních sportovních her pro sluchově postižené, basketbalových, futsalových a florbalových turnajů, dopravních soutěží a soutěží v plavání. Naši žáci patří mezi nejlepší, dosahovali a dosahují výborných výsledků.

Pro žáky 7.-9. tříd každoročně škola pořádá lyžařský výcvikový kurs. Přes zimu využíváme místní ledovou plochu.

Tradici má i letní sjíždění řeky Moravy na kánoích a raftech - projekt "Expedice Morava".

Pravidelně se účastníme i počítačové soutěže ve Valašském Meziříčí.

Při naší škole je zřízen nadační fond, díky kterému jsou financovány různé nadstandardní akce, např. ozdravné pobyty u moře pro děti a jejich rodiny. Navštívili jsme již Španělsko, Řecko, Itálii a Chorvatsko.