ODDÍL ATLETIKY - SLUCHOVĚ POSTIŽENÍ

Sportovní oddíl (dnes s názvem Oddíl atletiky - sluchově postižení) zahájil svou činnost v roce 1990. Vznik oddílu vyplynul z potřeby zajistit prostor sluchově postiženým dětem a žákům pro sportování a rozumné vyplnění jejich volného času. V počátku měl oddíl charakter ryze sportovní. Postupně jsme aktivity rozšířili i do oblasti kultury. V rámci integrace organizujeme i řadu akcí dohromady s dětmi z běžných základních škol. Počet členů neustále roste, v současné době již překročil osmdesát. Členská základna není tvořena pouze sluchově postiženými. Dveře mají otevřeny všichni, kteří si chtějí rekreačně zasportovat nebo pomoci s organizováním akcí.

Zaměření
    Jedním z hlavních úkolů je připravit žáky na každoroční celostátní sportovní hry sluchově postižených žáků. Tyto hry každoročně pořádá některá z českých základních škol pro sluchově postižené. V roce 2003 a 2012 připadlo pořadatelství této akce na nás. Soutěží se na nich v atletice, plavání, chlapci v kopané a dívky v basketbalu. Z těchto potřeb pak vyplývá hlavní tréninkové zaměření.
    Výše uvedené sporty ale nejsou jedinou aktivitou našich členů. V poslední době je velmi oblíbený florbal, stolní tenis, cykloturistika (máme k dispozici horská kola), lyžování, jízda na koních i vodácký výcvik. Náš oddíl je také společně s nadačním fondem školy spolupořadatelem sportovně-rehabilitačních zájezdů k moři. Podařilo se nám jich uskutečnit již celkem devět (Španělsko 5x , Itálie, Chorvatsko 2x a Řecko).

Akce, které pravidelně pořádáme nebo se jich účastníme:

Kopaná
- Mistrovství ČR škol sluchově postižených žáků v malé kopané
- Halový turnaj v malé kopané
- Mezinárodní halový turnaj sluchově postižených v malé kopané v Prešově
- Turnaje moravský škol pro SP ve futsalu

Basketbal
- Turnaje v basketbalu dívek v Ostravě, Olomouci a v Kyjově

Atletika
- Atletický den města Kyjova
- Vánoční laťka v ZŠ Dr. Joklíka

Dopravní soutěže